Un elicopter american s-a prăbuşit în Italia, patru militari SUA au murit
0Patru militari americani au murit şi alţi şase au fost răniţi azi, în urma prăbuşirii unui elicopter în regiunea Treviso, nordul Italiei, au anunţat serviciile de pompieri, relatează
Patru militari americani au murit şi alţi şase au fost răniţi azi, în urma prăbuşirii unui elicopter în regiunea Treviso, nordul Italiei, au anunţat serviciile de pompieri, relatează Reuters.
Bilanţul anterior era de cinci morţi şi cinci răniţi.
Elicopterul decolase de la baza americană din Aviano. Potrivit ANSA, era vorba despre un exerciţiu.
"Patru persoane au murit - două cadavre au fost deja scoase dintre fiarele contorsionate", a spus purtătorul de cuvânt al serviciilor de pompieri.
Cauzele accidentului nu sunt cunoscute deocamdată.
Aparatul prăbuşit este un Blackhawk pentru transportul trupelor, potrivit Ansa.






















































