Sinucidere misterioasa la Ocna Sibiului

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Soferul unei Dacii, in care se presupune ca se mai aflau si alte persoane, a plonjat cu masina in apele lacului Ocnita, adanc de circa 80 de metri

Un autoturism Dacia, in care se afla cel putin o persoana, zace de sambata seara pe fundul unui lac din statiunea Ocna Sibiului. Politia a fost sesizata de angajata statiei de benzina P.C. Euroil in legatura cu un eveniment ciudat la care a fost martora sambata, in jurul orei 16,30. Femeia a spus ca a vazut un autoturism Dacia 1310, de culoare alba, pe malul lacului Ocnita, a carui adancime este de circa 80 de metri. Masina a ramas un timp parcata pe mal, apoi cel aflat la volan s-a deplasat circa 15 metri in marsarier si, brusc, a demarat inainte, plonjand in apa lacului. La fata locului s-au deplasat pompierii militari si o ambulanta. Apa este acoperita insa de gheata. Din cauza adancimii mari a lacului si a intunericului, nu s-a putut interveni. Ieri erau asteptati in zona scafandri. Nu se cunoaste numarul celor aflati in autoturism, nici identitatea acestora. Exista o pista de cercetare, dar pana la scoaterea din apa a masinii nu se pot emite concluzii.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite