Senatorii au stat in strainatate 2239 de zile
0Udemeristii - campionii plimbarilor
Din decembrie 2000 pana astazi, senatorii au stat in strainatate, per total, 2239 de zile, campionii absoluti in materie fiind udemeristii. De la inceputul legislaturii, fiecare senator UDMR s-a aflat pe meleaguri straine, in medie, 3,33 zile. "Punctajul" remarcabil a fost atins cu aportul celui mai plimbaret dintre alesi, Gyorgy Frunda. Liberalii ocupa locul doi, cu 3,31 zile de vizita pe cap de senator, iar pesedistii, cu cel mai mare grup parlamentar - 2,15 zile. Pe ultimul loc in clasament sunt senatorii independenti care nu au adunat fiecare nici macar 24 de ore "afara".























































