Romania asteapta turistii la degustari de vinuri
0Vama Nadlac nu are WC public, desi in fiecare an acolo asteapta peste 3 milioane de turisti, a constatat ministrul Dan Matei Agathon, aflat in vizita la Arad. Ministrul Turismului tocmai trecuse pe la
Vama Nadlac nu are WC public, desi in fiecare an acolo asteapta peste 3 milioane de turisti, a constatat ministrul Dan Matei Agathon, aflat in vizita la Arad. Ministrul Turismului tocmai trecuse pe la podgoria Minis, unde s-a oprit pentru degustari. Tot aici, domnia sa a anuntat ca pregateste un proiect de atragere a turistilor straini prin promovarea podgoriilor si cramelor, pe care le va include in traseele turistice. Programul "Romania - tara vinurilor" a fost initiat, in urma cu mai multi ani, de Ministerul roman al Turismului si de Ministerul german al Economiei, insa lansarea va avea loc in 2003.























































