Romania asteapta turistii la degustari de vinuri

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Vama Nadlac nu are WC public, desi in fiecare an acolo asteapta peste 3 milioane de turisti, a constatat ministrul Dan Matei Agathon, aflat in vizita la Arad. Ministrul Turismului tocmai trecuse pe la

Vama Nadlac nu are WC public, desi in fiecare an acolo asteapta peste 3 milioane de turisti, a constatat ministrul Dan Matei Agathon, aflat in vizita la Arad. Ministrul Turismului tocmai trecuse pe la podgoria Minis, unde s-a oprit pentru degustari. Tot aici, domnia sa a anuntat ca pregateste un proiect de atragere a turistilor straini prin promovarea podgoriilor si cramelor, pe care le va include in traseele turistice. Programul "Romania - tara vinurilor" a fost initiat, in urma cu mai multi ani, de Ministerul roman al Turismului si de Ministerul german al Economiei, insa lansarea va avea loc in 2003.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite