Resita: Elevii au scăpat de teza la română

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Sindicaliştii din învăţământ au renunţat la grevă, iar elevii şi-au reluat în această dimineaţă cursurile.

Afectaţi de greva profesorilor au fost doar elevii din clasele a VII-a şi a VIII-a, care nu au mai dat teza la limba română. „Aproximativ 6.000 de elevi din tot judeţul Caraş-Severin nu vor mai susţine tezele cu subiect unic programate pentru astăzi. Aproape 3.000 de elevi din clasa a VII-a şi aproximativ 3.000  de elevi din clasele a VIII-a vor susţine tezele la limba română joi”, a afirmat, în această dimineaţă, Lucian Miclău, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Şcolar Judeţean Caraş-Severin.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite