Relu Fenechiu: PD foloseşte semnături false pentru înregistrarea unei moţiuni demagogice
0Într-o declaraţie remisă azi, deputatul PNL Relu Fenechiu afirmă că Partidul Democrat ar dori "să pună mâna" pe puterea politică din România la fel cum preşedintele Traian Băsescu a furat
Într-o declaraţie remisă azi, deputatul PNL Relu Fenechiu afirmă că Partidul Democrat ar dori "să pună mâna" pe puterea politică din România la fel cum preşedintele Traian Băsescu a furat telefonul jurnalistei în ziua referendumului.
În opinia parlamentarului liberal, PD "uzează de escrocherii politice, foloseşte semnături false pentru înregistrarea unei moţiuni demagogice şi dezinformează grosolan populaţia, spunând că rezultatul referendumului este un argument pentru debarcarea Guvernului Tăriceanu".
Fenechiu consideră că, dacă moţiunea de cenzură a PD-PLD va fi respinsă, toţi parlamentarii care au semnat pentru susţinerea ei "ar trebui să-şi dea demisia în urma eşecului acţiunii lor politice".























































