Prinşi în cabina telefonică de unde anunţaseră o bombă

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Doi copii dintr-o comună brăileană au fost prinşi de poliţişti chiar în cabina telefonică de unde anunţaseră amplasarea unei bombe, în timp ce încercau să formeze şi alte numere de

Doi copii dintr-o comună brăileană au fost prinşi de poliţişti chiar în cabina telefonică de unde anunţaseră amplasarea unei bombe, în timp ce încercau să formeze şi alte numere de telefon. Cei doi au apelat numărul de urgenţă 112 dintr-o cabină telefonică din comuna Chiscani şi au anunţat că în respectiva localitate se află o bombă, după care au închis. Spre surprinderea lor, copiii au fost prinşi de poliţiştii din comună, care au înconjurat în câteva minute respectiva cabină telefonică. Părinţii copilului care a anunţat prezenţa bombei au fost amendaţi cu 1.000 de lei, iar părinţii ceiluilalt cu 400 de lei.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite