Politisti ilfoveni - arestati pentru o spaga de 5000 de dolari

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Parchetul National Anticoruptie a dispus ieri arestarea preventiva a doi politisti din cadrul Inspectoratului de Politie al Judetului Ilfov, pentru comiterea unor infractiuni de coruptie. Subcomisarul

Parchetul National Anticoruptie a dispus ieri arestarea preventiva a doi politisti din cadrul Inspectoratului de Politie al Judetului Ilfov, pentru comiterea unor infractiuni de coruptie. Subcomisarul Petrica Dumitru a fost arestat pentru favorizarea infractorului si luare de mita, iar agentul de politie Cornel Cerchez pentru comiterea infractiunii de trafic de influenta. Anchetatorii au retinut ca, in perioada 2001-2002, cei doi lucratori de politie, prin intermediul inculpatului Emil Ionita, au primit suma de 5000 dolari SUA de la doua persoane care erau cercetate pentru sustragere de produse petroliere din conductele Petrotrans. In schimbul banilor, cei doi au promis ca-l vor ajuta sa scape de raspundere penala.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite