Paznici, prinşi la furat de motorină

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Cinci angajaţi ai unei societăţi comerciale din judeţul Arad au fost reţinuţi de jandarmi, după ce au fost prinşi în flagrant când furau motorină din vagoanele-cisternă staţionate în

Cinci angajaţi ai unei societăţi comerciale din judeţul Arad au fost reţinuţi de jandarmi, după ce au fost prinşi în flagrant când furau motorină din vagoanele-cisternă staţionate în incinta fostului Combinat Chimic din comuna Vladimirescu. Cei cinci trebuiau să păzească de fapt vagoanele, dar mirajul banilor obţinuţi uşor era prea mare pentru a se putea abţine să nu sustragă combustibilul. Ei se specializaseră în furtul de motorină, astfel că pentru a nu fi surprinşi de camerele de supraveghere video instalate în perimetrul Combinatului, aceştia trăgeau vagoanele în afara razei de acţiune a echipamentelor video. Apoi desfăceau robinetele cu atenţie, fără să rupă sigiliile şi scoteau motorină, pe care o transportau în canistre. Potrivit jandarmilor, în momentul surprinderii, cei cinci aveau deja în canistre 400 litri de combustibil. (V. Cupă)

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite