Oasele plimbate prin poştă ar putea fi dezgropate
0Aurelia Cenuşe, severineanca ajunsă celebră pentru că a primit prin colet poştal osemintele tatălui ei mort încă din anul 1990, doreşte să facă testul AND al rămăşiţelor pământeşti.
Aurelia Cenuşe, severineanca ajunsă celebră pentru că a primit prin colet poştal osemintele tatălui ei mort încă din anul 1990, doreşte să facă testul AND al rămăşiţelor pământeşti. Femeia este convinsă că oasele umane trimise într-o cutie de banane de la periferia Bucureştiului la Severin de către preotul Fane Ghiţă nu sunt ale lui Rafailă Cojocaru, ci ale unei femei. ,,Eu, dacă este să mor mâine, mor neîmpăcată în ideea că acele oseminte şi resturi pe care le-am primit nu sunt ale tatălui meu. Tatăl meu purta nişte pantofi mărimea 43 şi am găsit în pachet pantofi mult mai mici, ca să fi fost mărimea 40. Am mai găsit un pieptene roşu de damă şi o pătură de aceeaşi culoare. Dacă aş avea 40 de milioane de lei, aş face analiza ADN", ne-a declarat Aurelia Cenuşe. Osemintele care ar putea fi deshumate din nou se află în cimitirul Sfântul Ştefan din Drobeta-Turnu Severin, acolo unde au fost înmormântate de Aurelia Cenuşe la câteva zile de la primirea coletului poştal. (Iulian Gogonea)























































