O tanara si-a ucis copilul imediat dupa nastere
0H.I., o tanara de 22 de ani din municipiul Sf. Gheorghe, judetul Covasna, este cercetata penal, in stare de libertate, sub acuzatia de pruncucidere, dupa ce si-a ucis copilul imediat dupa nastere.
H.I., o tanara de 22 de ani din municipiul Sf. Gheorghe, judetul Covasna, este cercetata penal, in stare de libertate, sub acuzatia de pruncucidere, dupa ce si-a ucis copilul imediat dupa nastere. Barmanita la un local din Sf. Gheorghe, tanara a nascut, sambata trecuta, chiar la locul de munca, in toaleta barului. Indata dupa nastere, ea a luat pruncul, l-a varat intr-o punga de plastic si l-a incuiat intr-un dulap din vestiar. Dupa putin timp, fetei i s-a facut rau, iar colegii ei au chemat ambulanta. Medicul de pe Salvare si-a dat imediat seama care era cauza suferintei tinerei si a anuntat politia. Din nefericire, nou-nascutul nu a mai putut fi salvat - desi se nascuse sanatos - expertiza medico-legala stabilind ca decesul sau s-a datorat asfixiei mecanice. Ancheta penala va fi finalizata dupa externarea mamei ucigase din Spitalul Judetean Covasna, unde aceasta este inca internata.























































