Ministrul belgian de externe - inca in spital
0Ministrul belgian de externe, Louis Michel, a fost pus ieri sub observatie pentru 24 de ore la un spital din capitala islandeza dupa ce i s-a facut rau in timpul reuniunii ministeriale a NATO. Louis
Ministrul belgian de externe, Louis Michel, a fost pus ieri sub observatie pentru 24 de ore la un spital din capitala islandeza dupa ce i s-a facut rau in timpul reuniunii ministeriale a NATO. Louis Michel, in varsta de 54 de ani, a lesinat in momentul cand urma sa participe la traditionala "fotografie de familie" cu ceilalti sefi ai diplomatiilor NATO. Primele analize de la Spitalul universitar din Reykjavik au indicat o deshidratare in urma unei gastroenterite combinate cu o stare de oboseala. In prezent, situatia sa este stabila. Programul ministrului belgian a fost foarte incarcat in ultima vreme, saptamana trecuta vizitand Africa si apoi New York-ul.























































