Ministrul albanez de Interne - demis dupa ce a lovit un ziarist

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Premierul albanez, Fatos Nano, l-a demis pe ministrul de Interne, Luan Rama, dupa ce acesta l-a lovit pe redactorul-sef al telejurnalului de la postul privat de televiziune "Vizion Plus", Ilir

Premierul albanez, Fatos Nano, l-a demis pe ministrul de Interne, Luan Rama, dupa ce acesta l-a lovit pe redactorul-sef al telejurnalului de la postul privat de televiziune "Vizion Plus", Ilir Babaramo, relateaza agentia spaniola EFE. Luan Rama, fost ziarist, l-a atacat pe Babaramo, din cauza unui comentariu facut de acesta in privinta problemelor de securitate cu care se confrunta tara. Decizia de a-l demite pe Rama a fost sustinuta de Comitetul de Conducere al Partidului Socialist, condus de Fatos Nano. Hotararea a fost luata, dupa ce zeci de ziaristi albanezi au manifestat timp de doua zile in fata Ministerului de Interne, cerand demiterea lui Rama. Incidentul a avut loc in cursul unei receptii desfasurate intr-un restaurant din Tirana, dupa victoria Partidului Socialist la alegerile din 12 octombrie.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite