Liceenii de la Monnet s-au distrat "de milioane" la Balul Bobocilor
0MUZICA BUNA, STRIGATE si aplauze, burice goale, tineri si distractie cat cuprinde, asta a fost atmosfera de la Balul Bobocilor, organizat duminica seara de liceenii bucuresteni de la "Jean
MUZICA BUNA, STRIGATE
si aplauze, burice goale, tineri
si distractie cat cuprinde, asta
a fost atmosfera de la Balul
Bobocilor, organizat duminica
seara de liceenii bucuresteni
de la "Jean Monnet". "Pai daca
tot sunteti un liceu cu fite, sa
facem o petrecere fita- fita",
a anuntat dj-ul inceperea balului.
AU FUMAT
SI S-AU SARUTAT
FARA FRICA
DE "DIRECTA"
Fetele-concurente erau gatite
dupa ultima moda: de la fustite
de-o palma (din piele sau jeansi),
maiouri cu strasuri, cu spatele
gol, toate cu decolteuri, pana la
modernii pantaloni bagati in
ghetute de 5 milioane.
"Sunt fete pe toate gusturile:
mici, inalte, blonde, roscate, cu
pantaloni, fara, tot sa ai de unde
alege", spune Andy, cu ochii lunecand
dupa o bruneta care trece
pe langa el. Concursul de miss
i-a cam plictisit pe liceeni veniti
sa danseze: "Sa termine odata
ca vreau sa vad niste motoare
miscand", spune un tanar de la
o masa tragand nervos dintr-o
tigara. Pentru cele cateva ore
cat a durat petrecerea, liceenilor
nu le-a mai fost frica de "directa"
si au fumat si s-au sarutat in
voie. "Macar aici sa fim si noi
liberi", spune o fata atarnata de
gatul prietenului ei. "Vreau sa
dansez si eu ca doar nu mi-am
luat tinuta asta ca sa stau jos.
Am dat 9 milioane pe haine, ca
doar merita ocazia", spune Mara,
eleva in clasa a X-a.
Desi nu era boboaca, Andreea
s-a gatit ca si cum ar fi fost
balul ei: "Sunt imbracata de 13
milioane. Am cautat hainele
potrivite trei saptamani si inainte
sa vin aici am stat trei ore la
coafor", spune ea si arata mandra
blugii cu margele, care au costato
sapte milioane.
"M-ASTEPTAM SA
VAD MAI MULTE
BIDONASE"
Unii baieti au fost dezamagiti
de numeroasele perechi de
jeansi care au defilat prin fata
lor: "Cam slabut se prezinta fetele
in seara asta.
Asteptam sa vad mai multe
bidonase", spune Vlad, elev in
clasa a X-a. Concursul de miss a starnit aplauze si huiduieli
in aceeasi masura. Partea care
a placut tuturor celor prezenti,
care au fluierat, strigat si aplaudat
frenetic, a fost dansul de la
inceput al celor cinci perechi
candidate la concursul de miss
si mister: cu pantaloni si tricouri
largi, bandane si geci, cei zece
au dansat pe melodii la moda,
odata cu colegii lor de pe margine
care nu s-au putut abtine si
s-au zbantuit si ei pe langa canapele
si printre mese.
Distractia serii a fost
concursul de taiat ceapa:
destinat baietilor, acesta
a fost insotit de tipete
si incurajari ale fetelor.
"Hai, baieti, ca puteti!",
striga de pe margine o
tanara bucuroasa ca au fost pusi la munca. Participantii au
plans si au infruntat mirosul ca
sa nu se faca de ras in fata fetelor.
Concursul de miss si mister s-a
finalizat dupa proba de cultura
generala. Intrebari ca: "Avea
Adam buric?" si "De ce nu este
nimic intr-o gaura?" i-au cam incuiat pe participanti.
CEA MAI FRUMOASA
Favoritii si aclamatii serii au fost Vladut si
Diana, cei care, de altfel, au si castigat locul
intai. In aplauzele si strigatele colegilor, Dianintai. In aplauzele si strigatele colegilor, Diana
Sentes, cea care a devenit "Miss boboc",
le-a multumit profesorilor si sustinatorilor
ei. "Da e misto. La spate e ok, in fata mai
are de lucrat, da' e timp", susotesc baietii.
Vlad Condratov, "Misterul", nu se astepta
sa-l depaseasca pe Andrei Stefan, cel care
a castigat premiul de popularitate si, foarte
entuziasmat, le-a multumit colegilor sai.























































