Jurnalistul Ino Ardelean a dat in judecata Ministerul de Interne

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Jurnalistul timisorean Ino Ardelean, care a fost batut cu salbaticie in plina strada de autori ramasi necunoscuti, in 3 decembrie 2003, a anuntat ieri ca a dat in judecata Ministerul de Interne,

Jurnalistul timisorean Ino Ardelean, care a fost batut cu salbaticie in plina strada de autori ramasi necunoscuti, in 3 decembrie 2003, a anuntat ieri ca a dat in judecata Ministerul de Interne, alaturi de IGP, IPJ Timis si Politia Timisoara. Jurnalistul solicita daune materiale de 50 de milioane lei si daune morale de 50 de miliarde lei. In actiunea civila inregistrata ieri la Judecatoria Timisoara, jurnalistul isi motiveaza gestul prin faptul ca Politia nu i-a descoperit pana acum pe autorii agresiunii in urma careia s-a ales cu dubla fractura de mandibula.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite