Iosif Constantin Drăgan şi Ion Ţiriac, cei mai bogaţi români
0Doi români sunt miliardari în dolari. Iosif Constantin Drăgan şi Ion ţiriac sunt cei mai bogaţi români, potrivit Topului celor mai bogaţi 300 de români realizat de revista "Capital". Drăgan
Doi români sunt miliardari în dolari. Iosif Constantin Drăgan şi Ion ţiriac sunt cei mai bogaţi români, potrivit Topului celor mai bogaţi 300 de români realizat de revista "Capital". Drăgan ar putea cumpăra, din averea sa, nu mai puţin de 3.000 de automobile din ultimul model de superlux Rolls Royce. Din poziţia a doua, omul de afaceri Ion ţiriac şi-ar putea cumpăra din banii săi 30 de avioane Airbus 318, model din care Tarom a achiziţionat recent o aeronavă. Pe locul trei se află Gigi Becali, în avans faţă de anul trecut. Din banii de care dispune, Becali şi-ar putea cumpăra 250 de hectare de teren construibil în zona Băneasa. Pe locul patru, la mică distanţă se află Sorin Ovidiu Vântu, care ar putea să cumpere din averea sa aproape 4% din acţiunile gigantului informatic Microsoft. Topul realizat de Capital va fi dat publicităţii în acestă săptămână. (N.D.)























































