Ieseanca internata in stare grava la spital
0O tanara de 23 de ani din localitatea ieseana Trifesti a ajuns in stare grava la spital, dupa ce a fost batuta crunt de sotul ei, cu un bici, fiind tinuta apoi inchisa in casa timp de trei zile, pana
O tanara de 23 de ani din localitatea ieseana Trifesti a ajuns in stare grava la spital, dupa ce a fost batuta crunt de sotul ei, cu un bici, fiind tinuta apoi inchisa in casa timp de trei zile, pana cand au descoperit-o socrii ei. Femeia a fost internata la Spitalul de Neurochirurgie din Iasi, avand cateva coaste rupte, multiple lovituri pe tot corpul si un cheag de sange pe creier. Mihaela Adomnicai este impreuna cu Ioan Pintilie de sase ani si au impreuna trei copii cu varste intre sase luni si trei ani. Satenii spun ca de vreo doi ani barbatul a cazut in patima betiei. "El mergea si la o gagica acolo in Roscani si cand a venit de la ea m-a luat la bataie cu biciul, pumnii si picioarele. M-a inchis in casa si abia duminica, cand au venit socrii la noi, m-au gasit si m-au dus la spital", a povestit Mihaela Adomnicai. Tanara spune ca a fost batuta cu un bici cu coada din sarma impletita si ca a fost la un pas de moarte. "Pacienta a venit in stare grava, cu numeroase leziuni traumatice la nivelul fetei, toracelui si membrelor, cu fracturi costale, iar la nivel cerebral prezinta o lama de hematom subdural. Este sub supraveghere de specialitate", a spus dr. Catalina Acsinte, specialist neurochirurg.























































