Gheorghe Flutur şi prefectul de Braşov au plecat în străinătate
0După ce duminică a fost într-o vizită-fulger la Braşov, iar seara le-a tras o săpuneală zdravănă şefilor de la direcţiile judeţene sanitar-veterinare într-o videoconferinţă, ministrul
După ce duminică a fost într-o vizită-fulger la Braşov, iar seara le-a tras o săpuneală zdravănă şefilor de la direcţiile judeţene sanitar-veterinare într-o videoconferinţă, ministrul Gheorghe Flutur a plecat la Berlin, în plină criză aviară. Nu în plimbare, ci cu treabă: era musai şi urgent să îi prezinte ministrului agriculturii din Germania la ce nivel de dezvoltare a ajuns agricultura românească. Nici Gabriel Predoi nu a rezistat prea mult la Braşov. Domnia sa a plecat în trombă la Constanţa, unde îl avea de felicitat pe colegul său din teritoriu cu ocazia zilei de naştere. Chiar şi prefectul Braşovului, Aurelian Danu, a plecat în Polonia, deşi avea cunoştinţă de prăpădul care a dat în orătănii. Domnia sa face parte dintr-o delegaţie condusă de secretarul de stat la MAI Victor Paul Dobre, într-o vizită de studiu în Polonia, în cadrul Componentei 3 "Redefinirea Atribuţiilor Prefectului" a proiectului "Coordonarea procesului de descentralizare şi deconcentrare de către administraţia centrală".
PSD cere demisia sau demiterea ministrului
PSD cere demisia ministrului agriculturii, Gheorghe Flutur, pe care îl consideră "vinovat" pentru faptul că "produse infestate au fost consumate de oameni". Partidul Social Democrat susţine că Gheorghe Flutur trebuie să răspundă, iar primul-ministru este obligat să ia decizia demiterii























































