Fotbalistul Sabin Ilie a vrut să ia acasă animatoarele dintr-un sexy club
0Laurenţiu Georgescu
Fotbalistul Sabin Ilie nu se dezminte şi provoacă noi scandaluri. Abia sosit la UTA Arad, Sabin Ilie iese în prim-plan, dar nu prin performanţele de pe teren, ci prin prisma vieţii extrasportive.
După meciul cu Jiul Petroşani, câştigat cu 3-0 de UTA, Sabin Ilie s-a decis că este cazul să sărbătorească succesul. La lăsarea serii, Sabin s-a oprit într-un sexy club, unde s-a distrat până la patru dimineaţa, când a hotărât să plece acasă cu tot cu animatoare. Acestea l-au refuzat, moment în care Ilie a spart un geam, pentru ca ulterior să demareze în trombă la volanul autoturismului său. Aventura sa nu s-a încheiat însă aici, fotbalistul fiind oprit de o patrulă de poliţie, care i-a reţinut carnetul pentru trei luni, pentru că avea o alcoolemie de 0,30 mg/l de alcool pur în aerul expirat. "I-am întins o mână de ajutor când i-a fost greu în carieră, dar nu avem nevoie de astfel de evenimente. Dacă totul se confirmă, vom lua măsuri la care nimeni nu se gândeşte", a declarat finanţatorul arădenilor, Nicolae Bara. Sabin Ilie a susţinut la Poliţie că nu el, ci un prieten a provocat scandalul. Pe de altă parte, a mai declarat că scandalul nu a fost cauzat de faptul că animatoarele nu au vrut să plece cu el, ci pentru că i s-ar fi "măsluit" băuturile. În urmă cu mai bine de un an, şi-a amanetat maşina, care a stat parcată cinci zile, în faţa unui cazinou bucureştean, după ce atacantul pierduse la jocuri de noroc mai multe mii de euro. El a plecat atunci, aproape de opt dimineaţa din cazinou, şi nu s-a mai prezentat la antrenamentele programate în acea zi la Rapid, echipă la care era legitimat. La scurt timp, Sabin a părăsit gruparea giuleşteană.























































