Fost magistrat al Judecatoriei Sectorului 1 al Capitalei - condamnat la 3 ani de inchisoare
0Fosta judecatoare Elena Luminita Afrasinei a fost condamnata, ieri, pentru abuz in serviciu contra intereselor persoanelor si intereselor publice. Magistratii Curtii de Apel Bucursti au dispus
Fosta judecatoare Elena Luminita Afrasinei a fost condamnata, ieri, pentru abuz in serviciu contra intereselor persoanelor si intereselor publice. Magistratii Curtii de Apel Bucursti au dispus pedepsirea fostului magistrat al Judecatoriei Sectorului 1 Bucuresti cu 3 ani de inchisoare cu executare in regim de detentie. Potrivit anchetatorilor, Luminita Afrasinei, in calitate de magistrat al Judecatoriei Sectorului 1 Bucuresti, "a solutionat trei dosare civile avand ca obiect cereri de constatare a uzucapiunii, incalcand cu buna stiinta normele procedurale privind competenta teritoriala si principiul rolului activ al judecatorului in procesul civil, cu scopul evident de a pronunta hotarari favorabile reclamantilor", se arata in rechizitoriu.























































