Festivalul "Laleaua pestriţă" distruge o rezervaţie

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Rezervaţia botanică "Pădurea de şes" din Orheiu Bistriţei a fost, din nou, călcată în picioare de participanţii la festivalul "Laleaua pestriţă", organizat de Primăria comunei Cetate. În

Rezervaţia botanică "Pădurea de şes" din Orheiu Bistriţei a fost, din nou, călcată în picioare de participanţii la festivalul "Laleaua pestriţă", organizat de Primăria comunei Cetate. În rezervaţie creşte laleaua pestriţă, plantă ocrotită prin lege. Biologii au recomandat ca evenimentul să aibă loc în altă parte, întrucât există riscul ca plantele să nu mai răsară.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite