Fabrica de arme chimice descoperita in centrul Irakului
0O "enorma" fabrica de arme chimice a fost gasita de fortele americano-britanice in apropierea orasului An Najaf, la circa 160 kilometri sud de Bagdad, a informat, duminica, postul de televiziune
O "enorma" fabrica de arme chimice a fost gasita de fortele americano-britanice in apropierea orasului An Najaf, la circa 160 kilometri sud de Bagdad, a informat, duminica, postul de televiziune american "Fox News". Intrebat daca poate confirma aceasta informatie, un purtator de cuvant al Pentagonului a declarat: "Pentru moment, nu stim nimic in legatura cu acest subiect". Potrivit Fox, care a citat un ziarist ce insoteste o unitate militara, generalul irakian insarcinat cu aceasta uzina este retinut de americani. Pana in prezent, liderii de la Pentagon au declarat ca, de la declansarea interventiei militare, in noaptea de miercuri spre joi, nu au gasit arme de distrugere in masa.























































