Eugen Nicolicea regreta ca nu a luat bani de la buget
0Deputatul PSD Eugen Nicolicea a declarat ca a fost "un fraier" ca nu a luat bani din bugetul Camerei, el prezentand intr-o conferinta de presa documente care contrazic informatiile prezentate de
Deputatul PSD Eugen Nicolicea a declarat ca a fost "un fraier" ca nu a luat bani din bugetul Camerei, el prezentand intr-o conferinta de presa documente care contrazic informatiile prezentate de Institutul pentru Politici Publice privind cheltuielile pe care le-a facut anul trecut. El a prezentat ziaristilor un document de la Directia Deconturi a Camerei Deputatilor, care contine un extras al cheltuielilor pe care le-a decontat. In document se precizeaza ca Nicolicea nu numai ca nu a depasit cota admisa de lege in ceea ce priveste cheltuielile, dar a si facut economii. Deputatul Eugen Nicolicea a declarat ca in cele patru mandate nu a incasat mai multi bani din deconturile pe care ar fi fost indreptatit de lege sa le primeasca. "Daca ar fi sa calculez, in mare, numai deconturile care ar fi trebuit sa le primesc pentru deplasarea cu masina personala, la lucrarile Parlamentului, in cele patru mandate, ar fi trebuit sa primesc per total aproape un miliard de lei. Am fost un fraier si nu am luat banii de la buget. Trebuia sa ii iau si sa ii dau saracilor", a precizat deputatul PSD.























































