Doua vagoane cu petrol s-au rasturnat intr-o localitate timiseana

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Doua vagoane care transportau petrol si erau in compunerea unui marfar cu 28 de vagoane au sarit de pe sine si s-au rasturnat pe calea ferata, marti dupa-amiaza, in dreptul localitatii timisene Biled,

Doua vagoane care transportau petrol si erau in compunerea unui marfar cu 28 de vagoane au sarit de pe sine si s-au rasturnat pe calea ferata, marti dupa-amiaza, in dreptul localitatii timisene Biled, nici o persoana nefiind ranita in urma incidentului, transmite corespondentul Mediafax. In urma rasturnarii vagoanelor nu s-a scurs deloc produs petrolier, dar s-au luat masuri de preventie pentru ca orice scanteie ar fi putut provoca o explozie puternica. Marti, in jurul orei 21, a fost adusa o macara de mare tonaj, care sa repuna pe sine cele doua vagoane, operatiunea fiind executata si supravegheata cu atentie pentru ca, la cea mai mica greseala, se poate produce o explozie.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite