Copil de 4 ani in stare grava la spital, subnutrit si intoxicat cu alcool
0Un baietel de patru ani din Iasi a ajuns in stare grava la Spitalul de Copii din municipiu, subnutrit, intoxicat cu alcool si plin de paduchi si raie, Directia de Asistenta Sociala stabilind ca
Un baietel de patru ani din Iasi a ajuns in stare grava la Spitalul de Copii din municipiu, subnutrit, intoxicat cu alcool si plin de paduchi si raie, Directia de Asistenta Sociala stabilind ca micutul traieste in conditii de neimaginat, intr-o cocioaba de la marginea cartierului Galata. Mihaita Ivanescu are patru ani si traieste impreuna cu mama si bunica lui intr-o cocioaba de la marginea cartierului Galata. Medicii spun ca micutului i s-a facut rau pentru ca nu i se daduse sa manance si ca bause alcool. Vecinii spun ca cele doua femei beau aproape tot timpul si uita sa mai aiba grija copilului. "Nu-i dau nimic de mancare, il tin in mizerie si paduchi. Asteapta sa vina cu pomana de la oras ca sa-i dea de mancare. Ele se imbata si le trece foamea, dar copilului i se face rau de la bautura", a spus vecina Camelia Olariu.























































