"Ce autoritate morala au senatorii PRM sa ne judece?"

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Ieri, in timpul audierilor de la Comisia pentru cultura, culte, arta si mijloace de informare in masa a Senatului, Ralu Filip, membru CNA, a declarat: "Se discuta, in cadrul Comisiei, de ce am luat

Ieri, in timpul audierilor de la Comisia pentru cultura, culte, arta si mijloace de informare in masa a Senatului, Ralu Filip, membru CNA, a declarat: "Se discuta, in cadrul Comisiei, de ce am luat aceasta masura. Radu F. Alexandru si senatorii PRM, fara nici o dovada concreta, sustin ca ar fi o lucratura. Aceasta discutie este, insa, un exercitiu de democratie, dar, din pacate, astfel de exercitii se fac numai cu cei care respecta regulile democratice, nu si cu cei care nu le respecta, si ma refer in mod special la Corneliu Vadim Tudor. Stau si ma intreb ce autoritate morala au senatorii PRM sa ne judece in situatia in care oficiosul partidului, revista Romania Mare, si presedintele partidului, Corneliu Vadim Tudor, instiga populatia la violenta impotriva celor 9 membri ai Consiliului, care au ridicat licenta OTV. Intre actiunile revistei Romania Mare si senatorii partidului nu a existat nici o delimitare, ceea ce ma determina sa cred ca impartasesc aceleasi idei si atitudini antisociale. Aici nu se va lua o decizie, se fac doar declaratii politice la televizor si se joaca teatru. Trebuie remarcat, de asemenea, ca apararea OTV este luata fie de anumiti clienti ai postului, cu aparitii constante, fie de membrii PRM".

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite