Botoşani: Remiza de la Sportul Studenţesc îi face optimişti pe acţionarii formaţiei locale

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:
Botoşani: Remiza de la Sportul Studenţesc îi face optimişti pe acţionarii formaţiei locale
Botoşani: Remiza de la Sportul Studenţesc îi face optimişti pe acţionarii formaţiei locale

Atât preşedintele Consiliului de Administraţie al FC Botoşani Valeriu Iftime cât şi vicepreşedintele Cornel Şfaiţer consideră o victorie în următorul joc cu FC Snagov ar asigura loculo cinci grupării locale.  

După rezultatul de egalitatea înregistrat sâmbătă în Regie, FC Botoşani are şanse mari de a termina sezonul pe locul cinci în clasament. Dacă la finalul turul conducătorii grupării botoşănene se gândeau cum să scape de retrogradare, acum aceştia vorbesc de o clasare pe un loc cât mai bun. Preşedintele Consiliului de Administraţie al FC Botoşani Valeriu Iftime a spus că echipa pregătită de Cristi Popovici, are nevoie de trei puncte în următoarea etapă, pe teren propriu cu FC Snagov pentru a-şi îndeplini obiectivul. "După rezultatul de la Sportul, mai avem nevoie de o victorie cu FC Snagov şi vom termina pe locul cinci acest campionat. Şansele la locul patru sunt mici, dar ne dorim să ne păstrăm locul cinci", a spus Valeriu Iftime.  

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite