Batranul amnezic "ratacit" la Spitalul de Urgenta s-a intors in familie

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Batranul "pierdut" in Spitalul de Urgenta din Capitala a fost recuperat de familie, dupa ce i-a fost publicata fotografia in ziarul Adevarul de ieri. Ion Pieptea, in varsta de 74 de ani, sufera de

Batranul "pierdut" in Spitalul de Urgenta din Capitala a fost recuperat de familie, dupa ce i-a fost publicata fotografia in ziarul Adevarul de ieri. Ion Pieptea, in varsta de 74 de ani, sufera de amnezie in urma unui accident vascular cerebral. Acesta a fost adus la spital, miercurea trecuta, dupa ce a cazut, din cauza unui puseu hipertensiv, in troleibuzul 86. In ciuda incercarilor personalului medical de a afla mai multe informatii despre domiciliul batranului sau familia acestuia, pacientul nu a putut oferi nici un detaliu clar. Luni dimineata, sora batranului si nepotul acestuia au venit si l-au luat acasa. Batranul locuieste singur, in Bulevardul Muncii din Bucuresti.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite