Aviz pozitiv pentru eliberarea lui Miron Cozma

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Comisia specială de la Peniteciarul Rahova a dat aviz pozitiv pentru eliberarea condiţionată a lui Miron Cozma. Decizia finală va fi luată de magistraţii Judecătoriei sectorului 5. Cozma mai

Comisia specială de la Peniteciarul Rahova a dat aviz pozitiv pentru eliberarea condiţionată a lui Miron Cozma. Decizia finală va fi luată de magistraţii Judecătoriei sectorului 5. Cozma mai avea de executat 16 zile de închisoare din cei 10 ani pe care a trebuit să îi ispăşească după gratii pentru faptele comise în timpul mineriadei.

La începutul anului, Judecătoria sectorului 5 Bucureşti a hotărât eliberarea condiţionată a fostului lider din Valea Jiului, la propunerea comisiei speciale a Penitenciarului Rahova.

Membrii acesteia au susţinut că Miron Cozma a dat dovadă de îndreptare a comportamentului său antisocial. Odată ajuns dosarul la Tribunalul Bucureşti cu recursul procurorilor, judecătorii au decis ca acesta să îşi ispăşească pedeapsa până la sfârşit. Până acum, Miron Cozma a beneficiat de trei decizii de eliberare care au fost însă anulate în recurs.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite