VIDEO Fanii lui Michael Jackson au organizat o ceremonie de adio chiar în oraşul natal al megastarului
0
Numeroşi fani ai lui Michael Jackson s-au strâns vineri în Gary, Indiana, oraşul natal al megastarului, unde are loc un omagiu public pentru "regele muzicii pop". La eveniment asistă şi Joe, tatăl vedetei.
"Muzica sa este formidabilă. Acum, oamenii se concentrează pe geniul său şi pe muzica sa şi nu se mai gândesc la problemele pe care le-a avut", spune, potrivit AFP, un fan de 50 de ani, care a venit de la 600 de kilometri pentru a participa la omagiu.
Tatăl cântăreţului participă la ceremonie, ca şi pastorul Jesse Jackson.
Cu câteva ore înainte de deschiderea porţilor stadionului, mulţimea se strânsese lângă un afiş mare cu un portret al cântăreţului, alături de cuvintele `Never can say goodbye`.
"Dragostea noastră pentru Michael a fost mare. Este şi acum", a declarat primarul din Gary.
Într-o tăcere deplină, fanii s-au dus pe 2300 Jackson Street, comtemplând sutele de ursuleţi de pluş, flori şi lumânări depuse pe peluza casei Jackson. Renee, o admiratoare a starului, vine în Gary în fiecare zi de la moartea lui Michael, la 25 iunie. Ea este cea care a început să decoreze un copăcel lângă casa familiei, acum acoperit de medalii şi flori.
REALITATEA.NET - O ceremonie de adio dedicată lui Michael Jackson a avut loc vineri în oraşul natal al starului























































