Ministerul Educaţiei premiază scandalul din şcoli
0Ministerul Educaţiei şi Cercetării a premiat-o, ieri, pe directoarea Colegiului Tehnic Energetic din Constanţa, Camelia Grigoreanu, pentru performanţele din activitate. Unitatea de
Ministerul Educaţiei şi Cercetării a premiat-o, ieri, pe directoarea Colegiului Tehnic Energetic din Constanţa, Camelia Grigoreanu, pentru performanţele din activitate. Unitatea de învăţământ pe care o conduce este însă cunoscută mai ales pentru scandalurile petrecute în timpul orelor de curs. În lipsa ministrului educaţiei, Mihail Hărdău, ce şi-a anulat sosirea la Constanţa, distincţia a fost acordată de către inspectorul şcolar general Narcis Amza, care a spus că directoarea Grigoreanu s-a remarcat prin "calitatea managementului educaţional''.























































