Ciuhandu şi Borza, chemaţi să dea explicaţii
0Comisia desemnată de Consiliul Local să analizeze felul în care a fost administrată publicitatea stradală în ultimii ani cere viceprimarului Dorel Borza, dar şi primarului Gheorghe Ciuhandu să
Comisia desemnată de Consiliul Local să analizeze felul în care a fost administrată publicitatea stradală în ultimii ani cere viceprimarului Dorel Borza, dar şi primarului Gheorghe Ciuhandu să dea explicaţii. Cei doi vor trebui să prezinte consiliului municipal un raport de activitate în privinţa gestionării publicităţii stradale. Conform concluziilor comisiei, viceprimarul Dorel Borza este responsabil pentru modul în care s-a derulat această activitate din 2004 până acum, iar primarul Gheorghe Ciuhandu, până în 2004.
Comisia înfiinţată anul trecut pentru a analiza modul în care a fost gestionată publicitatea stradală în Timişoara a descoperit o serie de nereguli. Membrii comisiei cer demisia lui Radu Radoslav, directorul direcţiei de urbanism, iar primarul îi reproşează că nu a luat niciun fel de măsuri pentru sancţionarea celor care se fac vinovaţi de această situaţie.























































