Au început lucrările la aeroportul din Sibiu

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Sefii administraţiei judeţene, împreună cu patronul firmelor implicate în construcţia terminalului de la Aeroportul Internaţional Sibiu au scos prima lopată de pământ pe locul unde va fi

Sefii administraţiei judeţene, împreună cu patronul firmelor implicate în construcţia terminalului de la Aeroportul Internaţional Sibiu au scos prima lopată de pământ pe locul unde va fi construit noul aeroport. Preşedintele Martin Bottesch, împreună u vicepreşedintele Iosif Moldovan şi constructorul viitorului terminal al Aeroportului Sibiu au tăiat planglica lucrărilor. Astfel, în mai puţin de jumătate de an vor reda Sibiului o aerogară de nivel internaţional. "Sub ochii noştri se scrie istorie în aviaţia sibiană. Noi vom avea grijă să legăm Aeroportul Internaţional Sibiu de zona Asiei şi gândim şi mai departe", a declarat Augustin Sava, comandantul Aeroportului Internaţional Sibiu.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite