Aparatură de 30.000 de euro pentru Spitalul Municipal
0Spitalul Municipal Timişoara a primit ieri de la clubul Rotary echipamente medicale în valoare de peste 30.000 de euro. Donaţia provine de la membrii clubului Opitergino Mottense, din oraşul
Spitalul Municipal Timişoara a primit ieri de la clubul Rotary echipamente medicale în valoare de peste 30.000 de euro. Donaţia provine de la membrii clubului Opitergino Mottense, din oraşul italian Oderzo, dar şi de la cei din oraşul de pe Bega.
Toate echipamentele medicale sunt noi şi sunt puse în funcţiune tot pe cheltuiala celor două cluburi. Beneficiare sunt clinicile ASCAR, ORL, Oftalmologie, Chirurgie maxilo-facială şi laboratorul Spitalului Municipal.























































