Examen în spitale, acasă sau după gratii
0Zece elevi din municipiul Arad au absentat de la limba şi literatura română pentru că sunt bolnavi ori se află în penitenciar. Doi elevi operaţi de apendicită au susţinut examenul în
Zece elevi din municipiul Arad au absentat de la limba şi literatura română pentru că sunt bolnavi ori se află în penitenciar. Doi elevi operaţi de apendicită au susţinut examenul în spital, unde membri ai comisiei de examinare au supravegheat testul. Alţi patru copii au dat examenul acasă, trei dintre ei fiind bolnavi de varicelă, în timp ce o fetiţă cu deficienţe locomotorii nu s-a putut deplasa la centrul de examinare. Patru elevi au fost nevoiţi să susţină examenul după gratii, la Penitenciarul Arad.























































