VIDEO ULUITOR / Bayern a realizat scorul zilei în Bundesliga!

0
1. Bundesliga

Robben şi compania au învins Hoffenheim pe teren propriu, însă rezultatul final al meciului e mai apropiat de un scor de tenis decât unul de fotbal!

Bavarezii au condus cu un uluitor 5-0 la pauză după ce Gomez (5 şi 35), Robben (12, penalty şi 29) şi Kroos (18) şi-au trecut numele pe lista marcatorilor.

Gazdele au lăsat-o ceva mai moale în repriza secundă, atunci când au punctat „doar" de două ori. Gomez (48) a realizat „tripla", iar francezul Ribery (58) a făcut 7-0!

Hoffenheim a punctat cu cinci minute înainte de final, prin Gustavo, care a transformat o lovitură de la 11 metri.

Victoria cu 7-1 a consolidat poziţia secundă pentru Bayern, în condiţiile în care Gladbach a irosit două puncte acasă împotriva penultimei clasate, Freiburg, scor 0-0.

Liderul Bundesligii rămâne Dortmund cu 55 de puncte după 24 de partide. Bayern are 51 de puncte, iar Gladbach 48, însă ultimele două formaţii au disputat câte 25 de meciuri.