VIDEO Show Real Madrid: 5-0 cu Valencia, toate golurile fiind marcate în prima repriză

0
Cristiano Ronaldo

Higuain, Di Maria, de două ori, şi Cristiano Ronaldo, tot de două ori, au punctat pentru o victorie cu 5-0 a echipei Real Madrid pe terenul Valenciei,

"Acesta e adevăratul Real", a scris cotidianul spaniol AS după victoria impresionantă a echipei madrilene pe terenul Valenciei, scor 5-0. Toate golurile s-au înscris în prima repriză, iar Cristiano Ronaldo a ajuns la un procentaj fabulos, de peste un gol pe meci. Are 130 de reuşite pentru Real în 120 de meciuri.

În urma acestui succes, Real Madrid a mai micşorat cu trei puncte distanţa uriaşă faţă de Barcelona, venind acum la 15 puncte de catalani. De Barca s-a apropiat şi Atletico Madrid, la opt puncte, în urma victoriei de pe teren propriu în faţa lui Levante, goluri Adrian şi Koke.

URMĂREŞTE AICI FAZE VIDEO DE LA VALENCIA-REAL MADRID 0-5