VIDEO Scene incredibile: Maradona a dormit la meciul Argentinei, dar s-a trezit la final şi a arătat semne obscene

0

Diego Maradona a urmărit din tribune meciul dintre Argentina şi Nigeria, scor 2-1, partidă în urma căreia sud-americanii s-au calificat în optimile de finală.

Deşi a fost un meci extrem de tensionat, Maradona a avut momente în care a părut răpus de oboseală şi a aţipit. Când Rojo a marcat golul victoriei în minutul 86, legendarul fotbalist argentinian s-a trezit la viaţă şi a arătat semne obscene unor spectatori aflaţi în faţa sa.

Argentina s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Mondiale după ce a învins Nigeria cu 2-1. Golul victoriei sud-americanilor a căzut abia în minutul 86, şi a purtat semnătură fundaşului Rojo.

În celălat meci al grupei, Croaţia a trecut de Islanda cu 2-1 şi a câştigat grupa D cu 9 puncte, urmând a întâlni Danemarca în optimi. Argentina a terminat pe poziţia secundă, cu patru puncte, unul peste Nigeria, şi o va întâlni în optimi pe Franţa.