VIDEO Răzvan Lucescu câştigă Cupa Greciei cu PAOK şi reuşeşte eventul

0

Sâmbătă seara, formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a câştigat Cupa Greciei, după ce a învins, scor 1-0, echipa AEK Atena, în finala competiţiei.

Singurul gol al meciului a fost înscris de Chuba Apkom în ultimul minut al primei reprize. Chiar dacă vorbim de o finală de Cupă, de teama incidentelor, şefii fotbalului din Grecia au decis ca meciul să se dispute fără spectatori.

La 21 aprilie, PAOK a câştigat titlul în Grecia, acesta fiind primul titlu de campioană al echipei din Salonic după 34 de ani.

A fost a treia finală de Cupă consecutivă câştigată de echipa lui Lucescu, toate în faţa celor de la AEK Atena.  În 2017 şi 2018, PAOK o învinsese în finală tot pe AEK, cu 2-1, respectiv 2-0.

Aceste este primul event din istoria clubului PAOK, fondat în urmă cu 93 de ani, echipa din Salonic trecându-şi în palmares Cupa Greciei pentru a şaptea oară.