VIDEO Radu Ştefan, făcut KO într-un meci din Serie A. Diagnosticul fixat de medici este îngrijorător

0
Radu Ştefan, plin de sânge după duelul cu propriul portar FOTO Dolcesport

Fundaşul lui Lazio Roma, Radu Ştefan, a fost accidentat de propriul portar în meciul pe care gruparea romană la câştigat pe teren propriu, scor 2-0, cu Sampdoria. După accidentare, imaginea românului plin se sânge a îngrozit toată Italia.

La jumătatea primei reprize, Radu Ştefan a vrut să protejeze o minge de un adversar şi s-a ciocnit de propriul portar. După această fază, românul a căzut pe teren, iar scenele care au urmat au părut smulse dintr-un film de groază. Fundaşului i-a curs abundent sânge din nas, iar doctorii au reuşit cu greu să-i oprească hemoragia. Deşi accidentat, Radu Ştefan a continuat meciul cu Sampdoria până în minutul 63, când a fost înlocuit de Delio Rossi.

Medicii au fixat un diagnostic dur pentru român: fractură de sept nazal. Din această cauză, Radu va trebui să joace cu o mască pe faţă în următoarele săptămâni.