VIDEO Meci cu scandal! Mutu a „celebrat“ demiterea fostului antrenor cu un gol-fulger, după o execuţie superbă

0
Adrian Mutu
Adrian Mutu

Presa franceză a speculat pe marginea faptului că „Briliantul“ nu s-a înţeles deloc cu Alex Dupont, iar tehnicianul concediat, săptămâna trecută, a confirmat această situaţie, criticându-l pe vârful român, după ce a încheiat conturile cu Ajaccio. Sub comanda unui nou tehnician, Mutu a explodat.

Atacantul de 33 de ani a fost titular în partida Ajaccio - Rennes. Albert Emon, înlocuitorul lui Dupont, i-a dat credit internaţionalului român, iar acesta nu l-a dezamăgit. Mutu a deschis scorul după numai trei minute!

Ajaccio a cedat însă, cu 2-4, acasă, în meciul cu Rennes. Mutu n-a avut nicio realizare importantă, în afara de golul de 1-0, şi a fost schimbat în minutul 80.

Partida a fost întreruptă timp de 15 minute, după ce, furioşi, fanii lui Ajaccio au aruncat cu obiecte pe teren.

Echipa lui Mutu a bifat al doilea eşec la rând şi a coborât pe locul 16 din 20 în Ligue 1. Corsicanii au 19 puncte după 19 etape, cu trei mai multe decât Sochaux, ocupanta locului 18, primul care duce în liga a doua.