VIDEO Luis Suarez aduce victoria echipei sale în „El Clasico”. Barcelona-Real Madrid 2-1

0
Luis Suarez a adus victoria echipei sale, la primul său „El Clasico” FOTO fcbarcelona.com

Barcelona a învins cu 2-1 marea rivală, Real Madrid, într-un meci din etapa a 28-a a Primera Division. Luis Suarez a adus victoria catalanilor după ce a marcat la prima sa apariţie într-un „El Clasico”, ducând Barcelona la patru puncte în faţa Realului.

FC Barcelona şi-a mărit avantajul în fruntea clasamentului din Spania după ce a învins cu 2-1 rivala Real Madrid.  Jeremy Mathieu a deschis scorul în minutul 18, dar Cristiano Ronaldo a egalat în minutul 31. Victoria Barcelonei a fost asigurată în minutul 56 de Luis Suarez care a înscris la prima sa apariţie într-un „El Clasico”.

Catalanii au acumulat astfel 68 de puncte, fiind lideri ai clasamentului campionatului Spaniei. Barcelona este urmată de învinsa din această seara, Real Madrid, care a rămas la 64 de puncte şi de Valencia, 60 de puncte.

VIDEO Barcelona - Real Madrid 2-1