VIDEO Leo Messi decide derby-ul dintre Barcelona şi Atletico Madrid

0
Lionel Messi

FC Barcelona menţine în suspans lupta la titlu în Spania, după ce s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Atletico Madrid.

FC Barcelona a câştigat cu 2-1 derbyul cu Atletico Madrid şi a trecut, cel puţin temporar, pe primul loc în Spania. Catalanii au deschis scroul prîi minutul 64 prin Rafinha, care  a profitat de un carambol norocos în careul madrilenilor. Oaspeţii au egalat în minutul 70 prin Godin, care a înscris cu capul după o lovitură liberă laterală.

În fine, golul victoriei a fost marcat de Messi, în minutul 87, argentinianul învingându-l pe Oblak cu un şut din şase metri.

În urma acestui succes, Fc Barcelona are 54 de puncte, cu două mai multe ca Real Marid, însă „albii“ au două meciuri mai puţin. Ei vor reveni pe primul loc dacă trec în această seară de Villareal.

VIDEO Fazele meciului Ateltico Madrid - Barcelona 1-2