VIDEO Juventus, fără rivală în Serie A: Ronaldo a contribuit la toate cele trei goluri din victoria cu Napoli

0
Cristiano ROnaldo

Condusă cu 1-0 de Napoli, Juventus a reacţionat ca o mare echipă şi s-a impus cu 3-1 în derbyul etapei a şaptea din Serie A.

Mertens a deschis scorul în minutul 10 pentru Napoli, dar Maddzukici a egalat cu capul în minutul 26 din centrarea excelentă a lui Ronaldo.

În repriza a doua, un şut al lui Ronaldo respins de portar în bară a ajuns la Mandzukici, care a făcut 2-1 în minutul 49.

În fine, Ronaldo a centrat perfect din corner pentru golul al treilea al lui Juventus, marcat cu capul de Bonucci în minutul 76.

Juventus fluieră în Serie A: are 7 victorii din 7 meciuri, 21 de puncte, cu 6 mai multe ca Napoli.