Victorie importantă a echipei lui Răzvan Lucescu în campionatul grec. Acum se află la doar două puncte de podium

0

Tinerii lui Lucescu au făcut un adevărat show. Pasa de la primul gol a fost dată din poziția „culcat”.

PAOK Salonic, formație antrenată de Răzvan Lucescu a câștigat cu scorul de 2-0 derbyul etapei 23 din campionatul grec cu AEK Atena.

Cele două goluri ale partidei au fost înscrise de Narey (minutul 14) și Koulierakis (minutul 62). Remarcabilă a fost acțiunea premergătoare primului gol, când Giannis Konstantelias (19 ani), a jonglat cu mingea din apropierea careului advers și apoi a pasat dintr-o poziție inedită: aflat la „orizontală” între mai mulți jucători adverși

În urma acestui rezultat, PAOK se află pe poziția a patra, cu 47 puncte. Podiumul este completat de Panathinaikos (54 puncte), AEK (50 puncte) și Olympiakos (49 puncte).