Toate rezultatele primei etape din Liga 2. Rapid şi U Cluj au debutat cu stângul

0

Vineri, 2 august, a început un nou sezon de Liga 2 Casa Pariurilor, unul care se anunţă plin de neprevăzut şi foarte disputat.

Derby-ul primei runde s-a jucat sâmbătă, la Bucureşti, între Rapid şi Farul Constanţa, Meciul a avut loc pe stadionul din Regie, noua arenă din Giuleşti fiind în reconstrucţie, şi s-a terminat fără goluri.

O altă echipă cu pretenţii la promovare, Univeristatea Cluj a pierdut , 0-2, meciul din deplasare de la Reşiţa.

Petrolul Ploieşti a avut meci greu la Bucureşti cu Metaloglobus. Gazdele au condus la pauză, dar găzarii au înscris de două ori în partea secundă, golul victoriei fiind înscris în ultimul minut.

La finalul campionatului, doar primele două clasate vor obţine promovarea, în timp ce echipa de pe locul 3 va disputa un baraj în dublă manşă cu ocupanta celei de-a şasea poziţii în play-out-ul Ligii 1. În partea de jos a clasamentului, ultimele cinci echipe vor retrograda direct.