TENIS: Raluca Olaru a ratat semifinalele la dublu, la Bad Gastein
0
TENIS: Raluca Olaru a ratat semifinalele la dublu, la Bad Gastein
Jucătoarea româncă Raluca Olaru, făcând pereche cu ucraineanca Maria Koriţeva, a fost eliminată în semifinalele turneului internaţional feminin de tenis de la Bad Gastein (Austria), dotat cu premii în valoare de 220.000 dolari, cele două fiind învinse vineri cu 6-2, 6-1 de cuplul german Tatjana Malek/Andrea Petkovic.
Pentru calificarea în semifinale, Olaru şi Koriţeva vor primi un cec de 3.100 dolari şi 130 puncte WTA.
Raluca Olaru este calificată şi în semifinalele probei de simplu, unde o va întâlni pe principala favorită, franţuzoaica Alize Cornet, care în sferturi a dispus cu 6-4, 2-6, 6-2 de Barbora Zahlavova Strycova























































