TENIS: Alexandra Dulgheru a ratat şansa de evolua la Roger Cup în Canada
0
TENIS: Alexandra Dulgheru a ratat şansa de evolua la Roger Cup în Canada
Tenismena Alexandra Dulgheru a fost eliminată, sâmbătă, în primul tur al calificărilor pentru turneul Roger Cup (Canada), informează site-ul oficial al competiţiei dotate cu premii totale în valoare de două milioane de dolari.
Dulgheru a fost învinsă de Anastasia Rodionova (Rusia), scor 6-0, 6-4, la capătul unui meci care a durat o oră şi 4 minute. Pentru prezenţa sa în primul tur al calificărilor, Dulgheru va primi un cec în valoare de 1.000 de dolari şi un punct WTA.
În aceeaşi fază a competiţiei mai este prezentă o tenismenă din România, Monica Niculescu, care va va juca împotriva americancei Vania King. Raluca Ioana Olaru a fost şi ea în calificări, dar a fost eliminată de Alberta Brianti (Italia).























































