Stoica: "Ne scremem mintea sa gasim o solutie"

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Secretarul general al FR de Gimnastica spune ca nu s-a pus serios problema ca fostul antrenor al Catalinei Ponor sa preia lotul olimpic

Secretarul general al Federatiei Romane de Gimnastica a declarat, ieri, ca se cauta solutii pentru rezolvarea crizei de la lotul national feminin de gimnastica, dupa demisia antrenorilor Octavian Belu si Mariana Bitang. "Ne scremem mintea sa gasim o solutie. Avem obligatia de a face caruta sa mearga in continuare. Criza este si asa grava. Noi mai asteptam o zi, poate doua, sa vedem daca demisia celor doi (n.r. - Octavian Belu si Mariana Bitang) este reala, nici eu nu stiu cum sa mai spun. Incercam sa mai avem o discutie cu cei doi, poate ii convingem sa revina", a declarat Adrian Stoica. Intrebat daca unul dintre posibilii succesori ar putea fi antrenorul Catalinei Ponor, Matei Stanei, Stoica a spus: "Probabil ca o fi fost rostit si numele lui Stanei. Conducerea federatiei nu a avut o intrevedere cu domnul Stanei, in cadrul careia sa se discute preluarea functiei de antrenor. M-am intalnit cu domnul Stanei la Gala Sportului, dar nu pentru a-i propune postul de antrenor", a mai spus Stoica. Oficialul FRG a precizat ca, cel mai probabil joi, presedintele FRG, Nicolae Vieru, va convoca o intrunire a membrilor Comitetului Executiv al FRG.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite