Steaua si Rapid, cate un meci cu portile inchise!

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Liga Profesionista de Fotbal a decis, ieri, ca echipele Steaua Bucuresti si Rapid Bucuresti sa fie sanctionate cu cate o etapa in care sa joace cu portile inchise. Aceasta decizie vine in urma

Liga Profesionista de Fotbal a decis, ieri, ca echipele Steaua Bucuresti si Rapid Bucuresti sa fie sanctionate cu cate o etapa in care sa joace cu portile inchise. Aceasta decizie vine in urma incidentelor de la meciul direct dintre cele doua echipe, de saptamana trecuta. Astfel, Steaua va juca sambata, 23 aprilie, cu portile inchise in fata lui FC Arges, iar Rapid va juca fara spectatori pe 27 aprilie, contra Politehnicii Timisoara! In alta ordine de idei, Comisia Federala de Apel a LPF a decis sa-i interzica crainicului stadionului Steaua, Gabi Safta, sa mai comenteze meciurile formatiei din Ghencea pentru 6 luni. "Ce se intampla este premeditat fara nici un fel de temei. Este inimaginabil ce face aceasta comisie. Se doreste ca Steaua si Rapid sa aiba sanse mai mici la titlu", a declarat presedintele executiv al Stelei, Mihai Stoica.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite